Followers

28 Temmuz 2013 Pazar

Lierac Phytolastil Jel *Çatlaklarla Savaş*


Krem öncelikle kardeşime doktoru tarafından kalça çatlakları için verildi. Kendisi 17 yaşında ve ergenlik döneminden önce kilo alıp vermekten dolayı çatlakları oluştu. Kendisinin yorumu ile anlatacağım.

Çatlaklarla savaşmak için öncelikle kahve/bal/limon ile peeling yapıyor kendisine her duşta.
Yediklerine dikkat ediyor, daha kilo alıp yeni çatlakların oluşmaması için.
Sorun oluşan çatlakların giderilmesi ile başlıyor.
Bu jeli kullanmadan önce daha geniş ve açık renkli olan çatlaklarında 1 ay içinde daha hafif bir görünüm almaya başladı.
Etkilerinin görülmesi sanırım çatlakların ne kadar derin, ne kadar geniş bir alanda olduğu ile alakalı.
Onunkiler çok belirgin olduğu için şimdilik görüntüsü hafifledi.
Ürünü her akşam günde bir kere kullanıyor ve içinde sanırım 1 ay daha yetecek kadar var.

Bu jel aslında hamile kadınların çatlaklarını engelleme de kullanılıyormuş ama oluşan çatlaklar için de tavsiye edenleri var. Tatile gideceğimiz için kardeşim diğer önerilen serumunu kışa yakın kullanacak güneşle herhangi bir ters etkisi olmasın diye. Onu kullanırken de yazarım ama şimdilik bu jel görünümü hafifletiyor ve git gide azaltıyor gibi.

Her hamile kadın çatlak riski ile karşı karşıyadır ve kullanılan nemlendiriciler genellikle fayda vermez. Oysa yapılan testlerde, Lierac Phytolastil kullanan hamile kadınların %92 sinde hamilelik çatlaklarının oluşmadığı testlerle ispatlanmıştır. Bu ürün yalnızca hamilelerde değil, ağır egzersiz yapan ya da diyetteki kişiler için de önerilir.

Lierac Phytolastil 'i geliştirene kadar, çatlak izlerinin iyileştirilemez olduğu düşünülüyordu. Klinik testlerle etkisi kanıtlanmış çatlak önleyici ve oluşmuş inatçı çatlak izlerinin azaltılmasında etkili bu jel, protein liflerini üreten fibroplast hücrelerini aktifleştirerek oluşan hasarın yok edilmesine yardımcı olur ve deriyi eski görüntüsüne kavuşturur. 

Kullanım Şekli: Günde 1 kez çatlakların en çok oluşabileceği karın, göğüs, bacaklar gibi bölgelere uygulanır. Çatlakların oluşmaya başladığı dönem olan hamileliğin 3. ayından itibaren kullanmaya başlamanız önerilmektedir. Eğer hamileliğiniz 3.ayın üstünde ise ve çatlaklar oluşmuşsa öncelikle 6-8 hafta süresince phytolastil ampul kullanmanız ,daha sonra yeni çatlakların oluşmasını engellemek için phytolastil gel kullanmanız tavsiye edilir. Bu uygulama şu anda hamile olan ve daha önceki hamileliği esnasında vücudunda çatlak izleri bululan kadınlara da önerilir. 

- Göğüslere uygulandığında yalnızca çatlak oluşumunu önlemekle kalmaz aynı zamanda sarkmayı da önler. 


- Karın bölgesindeki kullanımında büyüyen bebek için herhangi bir yan etkisinin olmadığı, aynı şekilde göğüs bölgesindeki kullanımında da süt üretimine herhangi bir yan etkisi olmadığı klinik olarak test edilmiştir.

Jeli online eczanelerde ya da eczanelerde 45 ile 79 Lira arasında bulabilirsiniz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder