Followers

4 Temmuz 2012 Çarşamba

Amerika Deneyimleri I

Amerika'ya geleli 1,5-2 hafta falan oluyor. Ev bulma telaşı, işe alışma telaşı, çevreyi tanıma telaşı falan derken, anca kendime gelebildim.
Virginia Beach'i bile daha tam keşfedemedim, nerede ne var falan.
Wallmart, Farmfresh, K-mart, 7Eleven ve küçük marketler dışında daha alışveriş yapmadım.
Fiyat araştırması yapıyoruz, nerede ne var ona bakıyoruz falan.
Şimdiye kadar pek bir şey almadım ama kozmetik markalarına ve fiyatlara sürekli baktım.
Beni en şaşırtan şeylerden birisi eczanelerde çok pahalıya satılan Sally Hansen ürünlerinin hatta ojelerinin bir çoğunun Wallmart'ta $1.99 olması. Ne biliyim, asetonu olsun bakım ürünleri olsun $3-5 arasında değişiyor fiyatlar. Ama onun dışında bilmediğim bir çok markada ojeler çook pahalı, en ucuz Wet n Wild'ı buldum. Uçağa şişe almak yasak olduğu için oje getirmemiştim yanımda hiç.

Onu da $4.99 gibi bir fiyata aldım, set olarak.


Sonrasında arkadaşımın bana tavsiye ettiği St. Ives Kayısılı Peeling'ini aldım, 1 haftadır falan kullanıyorum, bunu da $3 gibi bir şeye aldım. Çok büyük tanecikli ama gerçekten yumuşacık yapıyor, tekrar tekrar alıciim hatta çok çok alııciiim Türkiye'ye dönerken.

Resim yazısı ekle

Sonrasında bu ürünü gördüm, Türkiye'de arkadaşıma almıştı, maniküre başlangıç seti gibi 11-12 lira gibi bir şeydi sanırım ben burada $1.99 görünce dayanamadım zart diye aldım, çünkü cımbız, tırnak makası kesici alet olduğu için almıyorlar uçağa diye getirmemiştim yanımda.

Bir de bu arada bankaya hesap açtırmaya gittiğimde banka, dudak balmı, güneş kremi ve lolipop verdi. Şaşırdım tabi, böyle performansları Türkiye'deki bankalardan da bekliyorum.

Lokum versinler baklava versinler!! =)))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder