Followers

31 Mayıs 2012 Perşembe

Djarum Black - Karanfilli Sigara *farklı bir aşk


Böyle simsiyah bir kapta, çok karizmatik karanfilli bir sigara.


Türkiye'de satılmıyor ya da sahtesi satılıyor. Sahtesini poşetinden koklayarak anlayabilirsiniz. Zira çok ağır karanfil kokmuyorsa o Djarum Black değildir. 


İçinde iki ayrı bölüm var ve kara kara sigaralar.


İçip de yazdım, gerçekten ağır her gün içilmeyecek bir sigara ama keyif için arada bir içilebilir, 
İçemeyenlere nispet olsun. =)

12 yorum:

 1. nispet olsun vallahi :) normalde sigara içmem ama djarum olunca bir de istanbuldaysam o zaman içilir işte :))) o içerken hafif hafif çıtırdaması dudakta bıraktığı hafif tatlımsı tat karanfil kokusu her şeye değer (: özledim vallahi yaa olsa da bir dost sohbetiyle içsem dedim şimdi. Tobacco shoplarda satılıyor sanırım sadece

  YanıtlaSil
 2. ben bilmiyorum tobacco shoplarda hiç görmedim ama kaçak alıyoruz istanbulda biz de çok sahtesi var dikkat etmek gerekiyor öyle saman gibi tadı olmayanlar var ama orjinaline doyum olmuyor senin de dediğin gibi =)
  İstanbula gelirsen ben alırım sana =)

  YanıtlaSil
 3. Oooyy Djarum Blackciydim ben bir zamanlar ama sonra ağır gelmeye başladı duruldum yavaş yavaş ve almaz oldum :) Eskiden baya abartıp üst üste 3-4 içtiğim olurdu,pes diyorum nasıl içiyormuşum . Hatta Free Shop'tan 10lu kartonunu aldırmıştım anneme birkaç sene önce hehehh .. Genelde kaçak tezgahlarda satılıyor evet ,geçen sene İst. Palladium'daki Tobacco Shop'tan da almıştım. Captain Black ve Djarumlardan satıyor. Bir de İzmirimde Alsancak Kervan pasajında satılıyor çeşitleri ;) Mentollü olanını da tavsiye ederim,o da çıtırdar ama biraz daha hafiftir Blackine göre . Amma yazdım Djarumu görünce ha neyse :D Bana da beklerim buarada :)


  http://junkheadinpurpleland.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. eveet ya amma yazmışsın ben bile bu kadar yazacak şey bulamamıştım =))
  ama dediğin gibi ağır geliyor falan ama pek güzel gidiyor çıtır çıtır hasta olduğumda da mentollüsünü alıyorum bir kere de vanilyalısını denemiştim ama sevmedim onu dediğin gibi mentol ve karanfil çok çok iyi =)

  YanıtlaSil
 5. Hakkaten ha şimdi yine baktım da döktürmüşüm :D Vanilyalıyı ben de beğenmemiştim yav o Black'ten de ağırdı :/ Alayım yine 1-2 paket ben canım çekti hehehh ..

  YanıtlaSil
 6. al al ben de çıkıp bir yemek yiyip içeyim barii ayrıca baktıım bloguna pek şeker yüzükler falan hı hımmm =)

  YanıtlaSil
 7. Ay çok sağol çok mutlu oldum hehehh :))

  YanıtlaSil
 8. oleyyy vallahi çok sevindim en geç yaz sonunda bir kaçamak yapacağım o zaman karşılıklı birer tane içeriz kahve eşiliğinde :)))

  YanıtlaSil
 9. ne demek canım ben 28 Eylül'de döneceğim Türkiye'ye umarım o tarihlerden sonra gelirsin de görüşürüz =)

  YanıtlaSil
 10. bayılıyorum bu sigaraya , keyfen içiyorum zaten sigarayı arada içerim ben kahve yanına,çay yanına,keyif yanına yani paketi bir başka güzel tadı bir başka ,kokusu başka

  YanıtlaSil
 11. evet bak yorumunu görünce özledim =))

  YanıtlaSil
 12. ya bewn bulamıyorum bu sigarayı nerden alacam?

  YanıtlaSil