Followers

9 Nisan 2012 Pazartesi

Saç numaraları ne anlama gelir? Saç numaralarından doğru saç rengini tahmin etme?

6.34

Selective Professional Krem Tüp Saç Boyası 6.34 Koyu Tütün Sarısı
Garnier Color Naturals (Organik) Set Saç Boyası Altın Kumral No.6.34
Loreal İnoa Saç Boyası No: 6.34 Koyu Kumral Dore Bakır 
Organik Saç Boyası 6.34 Bakır Sarısı 

Evet bu renk biraz da olsun isimlerinden anlaşılabiliyormuş.
Ama öyle renkler var ki ne olduğunu siz bile anlıyorsunuz, gece kahvesi, fındık kahvesi,
bal sarısı, bal kahve, ateş kızılı, bilmem ne tutkusu falan filan. Tabii ki boyadan boyaya değişiyor. Rengin tam olarak ne olduğunu, koyuluğunu ve nasıl parladığını anlamak için sayılarına dikkat etmemiz gerekiyor. Tabi kii her boya tahmin ettiğimizden bir ton koyu ya da bir ton açık olabilir bu aslında biraz zeminde ne rengin olduğuna bağlı. Zemin renginiz, 1,2,3,4 gibi bir renkle boyanmışsa bakınız doğal saçınızdan bahsetmiyorum, muhtemelen açma ya da kusturma işlemi olmadan 6,7,8,9 tonlarına çıkmayacaktır bi boyamada. Ayrıca saçınızda daha önceleri hangi boyaların olduğu ve bunların siz de nasıl yansımalar bıraktığı çok önemli.
Saçınız açıcı ya da bitkisel açıcılar ile açıldı ve taban renginiz turuncuya doğru geçtiyse, muhtemelen bir çok boyada bu taban renginiz  ya da turuncu parlama ortaya çıkacaktır. Bunları da dikkate alarak boya seçimi yapın. Doğal saç rengi ve boyalı saç arasında çook büyük farklar vardır. Sakin ha sakin doğal rengimden şu rengi tutturmuştum boyalı halinden de tutturum diyerek saçınızı dipler ve uçlar farklı çıkacak şekilde boyamayın.
0'ı da görebilirsiniz o da yansımayı derinleştirmek amaçlı kullanılıyor. Örneğin, 6.40 - 6.444'e eşit.


Saçınızı boyamadan önce taban renginizin ve yansımanızın ne olduğuna bakarak boyayın ya da siyahtan ve ya kızıldan dönmek istiyorsanız profesyonel yardım alın ve youtube'dan yoğun renk açıcılarla yapılan tdeneyimlere bir göz gezdirin.

1 yorum:

  1. Çok teşekkür ederim faydalı bilgiler için. Bloguma beklerim kırmızı kelebeğin günlüğü

    YanıtlaSil