Followers

6 Nisan 2012 Cuma

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Örnekleri

Şöyle bir baktım googledan kahverengi göz makyajlarına genelde açık renklerin kullanıldığı makyajlar olmuş. Ee tabii ki kahverengi göz makyajı diyoruz ama göz rengi kişiye özgü olduğu için ve kahverenginin de bir sürü tonu ve alt tonu olduğu için aslında genel bir şey söylemek yanlış ben bunu anladım. Ama genel de açık gri, altın tonları, eyelinerla beraber beyaza yakın gri farklar, griye ya da altına kaçan haki yeşili dediğimiz renkler ve mor tonları daha çok yakışmış. Şöyle sınıflandırma yaparsak;

Koyu kahve gözler için; bu gözler aslında uzaktan baktığımızda kara kara gördüğümüz ama çok koyu kahve olan gözler. bu gözler için önerilen isen göz pınarının ya da etrafının iyi aydınlatılarak siyah kalemden kaçınılarak kahve tonları ile bir kalemi ya da farı kirpik diplerine sürerek derinlik vermek. Göz kenarının aydınlatılmasında açık şeftali tonları, beyaz ve açık gri tonları, altın rengine yakın açık sarılar kullanılabilir. yapılan en büyük yanlışlıktan bir tanesi siyah eyeliner ve siyah kalemle çok sert simsiyah gözler elde edilmesiymiş. Tabiii ki gözün yapısı da önemli burada sadece rengi değil hatta gözünüzün göz yuvası içindeki büyüklüğü bile ama benim gözüm koyu kahve ve kahve arası bir renk simsiyah bir makyaj her zaman gözlerimi daha çukurda ve çok sert gösteriyor. Ayrıca kahve tonlarında çikolata tonlarında çok güzel makyajlar yapabilir bu gözler.

Kahve gözler için; En kolay makyaj yapılabilen göz rengi. bu renk çünkü açık mor ya da leylak rengi, morlar, altın, bronze, bakır tonlarını çok rahat kaldırabiliyor. Yeşil ve tonları ile de çarpıcı bir makyaj yapılabiliyor(muş) -denemedim bilmiyorum-.

Açık kahve-elaya yakın rengi gözler; Bu gözler biraz daha koyu kalemler kullanabilirler göz etrafında siyah gibi. Ama leylak rengi, şampanya rengi çok yakışıyor bu gözlere. Pembe ve şeftali tonlarında açık bir aydınlatıcı kullanılabilir daha sıcak bir görüntü için. 

Genel olarak, aslında kahverengi gözlerde  doğal bir görüntü elde edilmek isteniyorsa, şeftali ve boz kahve tonları ile koyu kahve eyeliner çook güzel oluyor daha daha yoğun etkileyici ateşli bakışlar içinde birbirine uyumlu renklerle aydınlatılmış göz pınarı ile simsiyah bir eyeliner ve koca koca kirpikler işi görür.

Burada tek kriter kahverengi göz olarak alınıyor ama dediğim gibi gözün şekli, büyüklüğü, gözün göz yuvasındaki hacmi, kaş yapısı, kaş rengi çok etkiliyor bu renkleri. Aslında kahverengi bütün renklerin karışımı bir renk olduğu için siyah dışında sıcak renkler ile uyum sağlayabiliyor ya da soğuk renklerle. Kararınızı bütün yüzünüzü, kıyafetinizi, duruşunuzu ve nasıl görünmek istediğinizi düşünüp vermelisiniz. En sevdiğim ise doğal aydınlatılmış göz kapağına çekilen eyeliner ve koyu kahve ile çizilmiş gözler yanına doğal bir pembeye kaçan nude tonlu bir ruj; 

Alınabilecek far paletleri; 
                                         


4 yorum:

  1. bilgiler için tşkler ,seçtiğin resimlerle birlikte çok güzel bir post olmuş ellerine sağlık

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir yazı olmuş, resim seçimleri de çok güzel paylaşım için teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  3. Koyu kahve eyeliner gibi koyu lacivert de kahve gözlere masum bakış kazandırıyor. Ancak siyah bir eyeliner ın yarattığı çekiciliği ikiside veremez. Önemli olan hangi ortamda nasıl bir imaj sergilemek istediğimiz. Bunu da yazilanlara eklemek istedim.

    YanıtlaSil