Followers

7 Nisan 2012 Cumartesi

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Badem Gözler
En uygun göz şekli olduğu için bütün teknikler işe yarıyor bu göz şeklinde.

Birbirine Yakın Olan Gözler
İki gözün arasındaki genişliği baya dar olan gözler. Göz pınarına olabildiğinde açık renkler sürmeye, göz bitişine ise daha koyu renkler sürmeye çalışın. Göz bitişini vurgulamaya dikkat edin, rimel olsun liner olsun orayı daha çok vurgulayın ki gözler birbirinden daha uzak dursun.

Düşük Gözler
Şeklini yukarı kaldırmak için önemli olan vurgular aslında yukarıya ve dışarıya doğru çizilen liner ya da sürülen farlar oluyor. Üst kirpik diplerine liner uygulayıp, göz çukuruna da gölgelendirmek yapmak gözü daha yukarı da gösteriyor. Kıvırcık kirpikler bu göz şeklini daha da büyük gösterebilir.

Çukur Gözler
Bu göz şekli göz çukurundan daha içeri basık ve dar bir göz kapağı olan gözlerdir. Göz açık iken görünen göz kapağına açık bir ton kalem ya da far sürün sonra göz çukurunuzun hizasından daha koyu bir far ile gölge yapın, tamamdır.

Pörtlek Gözler =)
Daha çok dışarıya çıkık gibi gözükür yandan ve en zor göz şeklidir doğru makyajı yapmak için. Ama en basiti resimdeki gibi karartılan alanlara mat koyu renk farlar kullanmak.

Düşük Gözler
Gözün üstündeki ten göz kapakları üstüne gelen göz şeklidir. Orta tondan koyu tona mat renkler kullanılarak ve basit makyajlar yaparak göz daha güzel gösteriler bilir.2 yorum:

  1. güzel bir post cnım tşkrler :)

    YanıtlaSil
  2. ne demek azıcık yararı bile dokunsa sevinirim ben =)

    YanıtlaSil